جستجو   :  

پژو پارس ال ایکس با رینگ معمولی عرضه می شود

 پژو پارس ال ایکس با رینگ معمولی عرضه می‌شود.بیش از این شرکت ایران خودرو اعلام کرده بود که به دلیل تحریم و تامین نشدن قطعات، رینگ‌های آلومینیومی از ماشین های  ایران خودرو حذف می‌شود و به جای آن رینگ‌های فولادی قرار می گیرند

در  ماه گذشنه سال جاری  ایران خودرو در طی اعلامیه ای  برخی از محصولات خود را از این به بعد  به جای رینگ آلومینیومی، با رینگ فولادی عرضه خواهد کرد. از این رو در روز گذشته عکسی از پژو پارس ال ایکس با رینگ معمولی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد طرح اعلامی ایران خودرو عملی شده است. در حال حاضر صنعت خودروسازی کشور با وضعیت بسیار بحرانی روبه‌رو است؛ زیرا که  خودروسازان به دلیل تحریم‌های جدید آمریکا، دیگر مثل گذشته قادر به تولید محصولات خود نیستند و با مشکل‌هایی مانند تامین نشدن مواد اولیه و قطعات مورد نیاز مواجه هستند.  در ماه اخیر شرکت سایپا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد دیگر قادر به تولید خودرو کوییک به علت نرسیدن قطعات نخواهد بود که این اقدام وضعیت بحرانی  صنعت خودروسازی را به طور واضح بیان کرده است. سایپا خودرو کوییک را به عنوان یک خودروی ملی رونمایی و اگر یک خودروساز به دلیل تحریم نتواند خودرو ملی را تولید و عرضه کند، پس برای سایر محصولات نیز ناتوان خواهد بود.

وضعیت بد صنعت خودرو

مشکلات خودرو سازی کشور فقط به تولید نشدن خودرو کوییک ختم نمی شود زیرا در هفته‌های گذشته خودروسازان داخی طی اطلاعیه های  مختلف اعلام کردند وضعیت تولید ماشین های برلیانس سراتو محصولات رنو، پراید 111 و تیبا در هاله ای ازابهام است و به دلیل تحریم‌ها قادر به تولید و تحویل آن‌ها نیستند. اگر بخواهیم ناتوانی خودروسازان را تفکیک کنیم باید بگوییم که ایران خودرو توان تولید خودروهای فرانسوی  رنو و سوزوکی ویتارا رانخواهد داشت و تنها می‌تواند به برخی از تعهدات خود عمل کند. در خصوص پژو 2008 نیز وضعیت آن مشخص نیست، اما ایران خودرو ادعا می کند که قادر است  خودروهای پیش فروش شده را تحویل بدهد.

 منبع:car

 

نویسنده : سیدافشین حسینی

 

تاریخ درج  :  1397/9/5  
تعداد بازدید تا کنون :1444

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی